KOVOVÉ DÍLY

Velkosériová výroba kovových dílů

Velkosériová výroba kovových dílů

Lisovaní kovů

Provádíme lisování kovových dílů z nerezové i běžné oceli, dále z mosazi, bronzu, mědi a hliníku včetně povrchových úprav a omílání.

Pro dosažení požadované kvality kovových výlisků využíváme excentrických lisů a lisovacích automatů. V této oblasti jsme Vám schopni nabídnout komplexní služby, od konstrukce lisovacích nástrojů, přes jejich výrobu v nástrojárně, až po samotné lisování a dodávky finálních dílců. Naše kovové díly nacházejí široké využití v elektrotechnickém, automobilovém či spotřebním průmyslu. Všechny výrobní procesy podléhají systému řízení kvality a environmentu.

Sehraný tým odborníků s dlouholetou praxí společně s moderním strojním vybavením lisovny kovů jsou zárukou vysoké kvality našich kovových výrobků.

VYBAVENÍ LISOVNY KOVŮ

Excentrické lisy a lisovací automaty

Rámové sloupové lisy od firmy EBU (STA 63/STA 80/STA 160), excentrické lisy řady LEN, LEXN o lisovací síle od 10 do 100 tun a rychloběžný lis HAULICK ROOS RSH 630 - 1000 jsou osazeny vzduchovým podáváním, odvíjecími a navíjecími stojany včetně rovnacího zařízení. V současné době je maximální šíře podávaného nekonečného pasu 500 mm a maximální tloušťka plechu je 4 mm. Technologicky náročnější výrobky lisujeme pod chladící emulzí. Lisovací automaty TPX a TALO 25 nabízejí možnost používat jako vstupní materiál pásku do šíře 25 mm nebo drát. Dle Vašich potřeb a požadavků je osazujeme jednotkami pro stříhání, ohýbání, závitování či svařování.

Související služby


 

Vývoj a konstrukce

Máme dlouholeté zkušenosti s vývojem a konstrukcí lisovacích nástrojů na tváření kovů (více jak 800 nástrojů - postupové střižné nástroje, kombinované, blokové, ohýbací nástroje) pro vlastní lisovnu kovů a také vstřikovacích forem na výrobu plastových dílů v systému NX (Siemens).  

Dozvědět se více


 

Výroba nástroje

Navrhneme, připravíme 3D konstrukci a vyrobíme nástroje na tváření plechu ve vlastní nástrojárně – postupové střižné nástroje, kombinované, blokové, ohýbací nástroje. Maximální váha lisovacích nástrojů je v současné době vzhledem k našemu strojnímu vybavení asi 1000 kg (cca 900 x 400 x 350 mm). 

Dozvědět se více


Montáže sestav

V našem montážním středisku provádíme kompletaci finálních výrobků na jednoúčelových zařízeních převážně pomocí ultrazvukového svařování, které umožňuje svařování různých druhů plastů i s možností zalisováním kovových dílů. Pro tuto činnost používáme nejmodernější ultrazvukové svářečky DUKANE IQ Servo Press s dostupnou frekvencí 20kHz.


Kontrola kvality

Sériově vyráběné kovové díly jsou pravidelně vzhledově kontrolovány a měřeny dle kontrolní dokumentace. Kontrolní pracoviště je vybaveno 3D měřícím centrem Wenzel LH 65, profilprojektorem Mitutoyo PJ-A3000, 3D měřícím mikroskopem Mitutoyo MF-B2017C a softwarem Q-DAS/Hexagon – O-QIS a QS-STAT.

Jak probíhá spolupráce?

Pro koho vyrábíme kovové díly?

AEV
Kyocera AVX
SCHOTT
TE
Trodat
BMW
itw
Mercedes
Siemens
Škoda
HLEDÁTE DODAVATELE KOVOVÝCH DÍLŮ?

Obraťte se na nás s poptávkou

*
*
*
*
Vyberte soubor
Vybráno:
Obraťte se na nás s poptávkou

Radim Šafařík
obchodní ředitel

E-mail
radim.safarik@fortell.cz

Telefon
+420 465 466 640

Sídlo firmy
Nádražní 1111
563 01 Lanškroun
Česká republika

Mapa