9. 4. 2021

Soutěž fortell očima dětí

Protože se toho v této době až tak moc neděje a spousta rodičů si určitě láme hlavu s tím, jak zabavit své děti, vyhlásili jsme pro fortelláčata historicky první výtvarnou soutěž. Námětem uměleckých děl byl fortell ve všech podobách – představa, jak vlastně vypadá výroba a výrobní prostory, máma a táta na cestě do práce všemi dopravními prostředky, budova a okolí ve všech ročních obdobích, vzpomínka na firemní akci nebo fortelláček – rozhodně jsme nebránili múzám v rozletu. Rovněž výtvarné techniky nebyly nijak omezeny.

Děti soutěžily v různých věkových kategoriích o poukazy do knihkupectví či hračkářství a výherci speciálních kategorií „Nejmladší účastník“ a „Nejoriginálnější výtvor“ získali navíc něco sladkého. ☺ Všechny soutěžní práce stály opravdu za to! Z faktického hlediska nás nejvíce zaujalo, že tatínek Tomáše Šilara zřejmě někdy létá do práce helikoptérou. ☺

kategorie předškoláci

1. místo: Tomáš Šilar, 5 let – Tatínek na cestě do práce

Práce zhodnotila porota ve složení Hana Valentová (administrativní pracovnice – zástupce laické veřejnosti), Karel Pecháček (specialista 3D měření, ale hlavně výtvarník), Jiří Červinek (vývojový konstruktér – poradce, specialista na prostorové vidění).

kategorie 6–8 let

1. místo: Samuel Pfitzner, 7 let

2. místo: Nikolas Ambrož, 6 let

3. místo: Eliáš Ambrož, 8 let

3. místo: Matěj Osladil, 8 let

kategorie 9–12 let

1. místo: Vojta Sedlák, 9 let

2. místo: Sofie Šmídová, 11 let

kategorie 13–15 let

1. místo: Gabča a Adam Jílkovi, 10 a 13 let

 

Děkujeme všem účastníkům soutěže a gratulujeme výhercům! ☺

Iva Červinková & Anežka Langrová

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Čtěte také

O pohár velkého Franty - bowlingový turnaj
27. 6. 2022
O pohár velkého Franty - bowlingový turnaj

Mezi šestnáctým a sedmnáctým ročníkem Fortell cupu o Pohár Velkého Franty uplynulo 863 dní. Za tu dobu se hodně změnilo, naštěstí se nezměnil zájem o pohyb. O vítězství bojovalo sedmatřicet hráčů. Favority hledat bylo těžké, neboť hráči bojovali proti průměru svých výkonů z minulých dvou ročníků. Od těch uteklo hodně vody, navíc na turnaji bylo hodně nováčků. Protože neměli průměr z minulosti, přidělil se jim průměr všech, kteří kdy turnaj hráli, což z řady z nich udělalo favority.

Co se nezměnilo od minula byla vášeň, s jakou šli všichni do hry. Co se týče bojů s průměrem, tak kupříkladu Tomáš Přibyl si ke každé hře připisoval 3 body, Alžběta Kovářová 139, čímž se vysvětluje, že má v ruce diplom. Všimněte si užaslého výrazu její tváře. Aby zvítězila spravedlnost, pravidla jsme upravili tak, že ve finále, do kterého šlo šestnáct nejlepších hráčů z pěti kvalifikačních her (nejhorší se škrtala), si vítěz kvalifikace k finálové hře připsal šestnáct bodů, druhý patnáct, až šestnáctý jeden bod. To poškodilo hlavně Františka Jirase (místo 66 bodů dostal jen 15), což ho zřejmě psychicky posílilo, takže turnaj vyhrál. Na stupně vítězů se s ním dostali ještě Jiří Červinek a Filip Ambrož, ovšem vítězů za kde co se vyhlašovalo tolik, že jich je plná fotka. Vítěz nabité kategorie nejlepší moderátor (byl jsem sám), jehož fotkou jsem znehodnotil tento komentář, se mezi kolegy nevešel.

Co se týče žen, kralovaly Marta Faitová (celkově 14.), druhá byla užaslá Alžběta a na třetím místě skončila Iveta Ambrožová. Nejlepší průměr ze všech her měl Tomáš Přibyl, nejvyšší nához hodil Václav Picek, králem jelit (nejlepší z těch, co nepostoupili do finále) se stal Jarda Vaníček. Renatu Skálovou a Pavla Jelínka bych označil za ozdoby turnaje a zakončil bych přáním dalšího setkání za rok.

Čtěte více