VSTŘIKOVÁNÍ PLASTŮ


Lisovna plastů je od svého vzniku v roce 2003 vybavována nejmodernějšími vstřikovacími lisy pro lisování plastových výrobků. V této oblasti jsme Vám schopni nabídnout komplexní služby, od konstrukce vstřikovacích forem, přes jejich výrobu v nástrojárně, až po samotné vstřikování plastových výlisků (možné také včetně kovových zálisků) a dodávky finálních plastových výrobků. Naše plastové díly nacházejí široké využití v elektrotechnickém, automobilovém či spotřebním průmyslu. Všechny výrobní procesy podléhají systému řízení kvality a environmentu.
Sehraný tým odborníků s dlouholetou praxí společně s moderním strojním vybavením lisovny plastů jsou zárukou vysoké kvality našich plastových výrobků.
Ve snaze nabídnout zákazníkům komplexní služby nabízíme také kompletaci finálních výrobků na jednoúčelových zařízeních včetně ultrazvukového sváření.

LISY URČENÉ PRO LISOVÁNÍ PLASTŮ


Používáme moderní vstřikovací elektrické i hydraulické lisy od renomovaných firem Arburg a Wittmann Battenfeld o uzavírací síle 35 - 300 tun (výlisky do váhy 500 gramů) včetně robotických systémů od firem ABB a Wittmann. Vstřikování na horizontálních a vertikálních vstřikovacích lisech nám dává také možnost zastřikování kabelů a kovových zálisků. Zpracováváme hlavně technické plasty (PP, PE, PS, SAN, ABS, PMMA, POM, PA, PETP, PBTP, PUR, PEI, PC+ABS, TPE) a mnohé další podle specifických požadavků našich zákazníků.

PŘÍKLADY VSTŘIKOVANÝCH PLASTOVÝCH DÍLŮ


REFERENCE Z OBLASTI DODÁVEK PLASTOVÝCH DÍLŮ


Níže najdete jen malý výběr referencí od zákazníků, pro které dodáváme plastové výrobky.
Pokud Vás zajímají také další doporučení, podívejte se na více referencí.

Firmu fortell s.r.o. jsme si vybrali ke spolupráci v roce 2010. Před tím jsme navštívili více firem a fortell jsme nakonec vyhodnotili jako nejvhodnějšího partnera. V té době jsme s plastovými komponenty teprve začínali a pracovníci fortellu nás, nejprve svými znalostmi a posléze i odvedenou prací, přesvědčili o tom, že mají nejen potřebné know-how, ale také aktivní a pozitivní přístup k věci. Od počátku nám pomáhali cennými radami, od optimalizace konstrukce dílců až po návrh řešení neočekávaných problémů, které se v rámci vývoje nového výrobku vyskytly. Na základě této zkušenosti nyní s fortellem spolupracujeme na dalších projektech a ve spolupráci hodláme pokračovat i do budoucna.
Václav Hének - vedoucí vývoje, NOVIBRA s.r.o.

S firmou Fortell spolupracujeme od roku 2009 kdy byla zahájena výroba hlavových oblouků pro chrániče sluchu a spon pro opásání ochranných masek firmou Fortell na našich formách. Dále se spolupráce rozvíjela i v oblasti výroby forem dle naší specifikace  - například 8-násobná forma na výrobu tzv. „poket peků“ čili dóz pro chrániče sluchu. Naše výrobky mají uplatnění téměř ve všech průmyslových odvětvích neboť se jedná o ochranné pracovní pomůcky sluchu a dýchacích cest. Jako pozitivní hodnotím spolupráci z pohledu odborných znalostí a zkušeností dodavatele v oblasti zpracování plastů a výroby forem pro vstřikování. Oceňuji, že lze zadat poptávku na formu u jedné firmy, která je schopna zajistit vše: od konstrukce přes výrobu až po odvzorkování. Pracovníci firmy Fortell jsou schopni a ochotni navrhovat různé možnosti pro zlepšení kvality výrobků. S dodržováním dodacích  termínů nemáme nějaký zvláštní problém při případné změně dostáváme informace.

Ing. Josef Kristek - vedoucí techniky, Moldex/Metric v.o.s.

S firmou Fortell s.r.o. spolupracujeme od jejího vzniku. Do firmy jsme přesunuli lisování kovových dílů, které se používají při výrobě dřevěných skládacích metrů. Současně s lisováním jsme se dohodli na konstrukci a výrobě střižných nástrojů pro tyto komponenty. Později se spolupráce začala rozvíjet i v oblasti plastových výlisků. Zde jsme se s firmou Fortell dohodli na vývoji, konstrukci a výrobě vstřikovacích nástrojů jednak pro multifunkční pravítko a zase díly pro výrobu dřevěných skládacích metrů. Jak plastových tak kovových výlisků se za dobu spolupráce vyrobilo desítky milionů kusů. V současné době spolupracujeme na výrobě lisovacích nástrojů, v oblasti měření a vývoji nových dílců. I v dalších letech chceme s firmou Fortell spolupracovat, protože jsme spokojeni s technickou úrovní, kvalitou a termíny dodávek různých komponentů a profesionalitou a vstřícným jednáním pracovníku firmy.

Rostislav Pospíšil, Metrie s.r.o.
Syncreon Logistics Polska has been cooperating with fortell since March 2012, starting with one product from plastics area and after one year another products with fortell  have been implemented with the same success. Very good cooperation and quick react on customer needs brings very positive business relationship which we can confirm are on very high level. Deliveries on time, good communication and quick problem solving are the best proof how the business relationship look like with fortell. We can recommend fortell as a good business partner.
Magda Piwowska - Syncreon Logistics Polska Sp. z o.o.
Since January 2009 Avon Protection Systems have worked closely with Fortell in developing a new suite of tooling to support production of our groundbreaking NH15 CBRN Escape Hood. The NH15 is the world’s smallest NIOSH certified Escape Hood and key to its performance are numerous high precision components moulded using advanced engineering polymers. At every stage of our relationship, from tool design through part approval and ongoing production deliveries, Fortell have been an outstanding supplier, committed to ensuring our requirements are continually met.“ Since development of this Hood, Fortell have had excellent performance as a supplier in quality, cost and delivery.  We have always recieved the highest customer service and with the current development of a new version of this hood, Fortells responsiveness has been of the highest standard. We look forward to continued  co-operation on current and future projects with the high level of support and service from a 1st class supplier.
Paul Moran - Value Stream Manager, Avon Protection

Naše firma spolupracuje s firmou fortell s.r.o. téměř od jejího samého počátku. Je pro nás dodavatelem vstřikovacích forem a dílců pro nízkonapěťové jistící přístroje.
Pro mě patří mezi nejlepší dodavatele, se kterými jsem mohl kdy pracovat. Především oceňuji spolehlivost a profesionální přístup.

Ladislav Stejskal, strategický nákup, OEZ s.r.o.

Fortell je dodavatelem s dlouholetou historií a to převážně polotovarů, které používáme pro výrobu snímačů klikového a vačkového hřídele. V současné době se jedná o dva typy snímačů.
Co se týká kvality dodávek řadíme Fortell mezi top dodavatele. Komunikace je na dobré úrovni a to jak běžná – ohledně standardních dodávek, tak i na nových projektech, např. při změně materiálů. V současné době jsme s nimi jako dodavatelem spokojeni a věříme, že budeme i dalších letech.

Šárka Hermová - manažer nákupu, BRISK Tábor a.s.

Prosadit se v koncernu Siemens jako dodavatel není v žádném případě snadná záležitost. Firmě fortell se to podařilo a již od roku 2011 s námi velmi aktivně spolupracuje. Naši vzájemnou spolupráci nastartoval převod  výroby termoplastových dílů ze zahraničí a s ohledem na velmi uspokojivý vývoj spolupráce se fortell stal pro naši společnost jedním z přednostních dodavatelů v oblasti plastových výlisků.
Také vysoká úroveň kvality je velkým pilířem naší spolupráce. Přednostmi firmy fortell jsou spolehlivost plnění termínů dodávek, vstřícnost, flexibilita a ochota řešit nestandardní případy. Díky těmto přednostem jsme fortell vybrali také jako dodavatele pro naši inovativní produktovou řadu 3SU1, fortell pro nás vyrábí nejen výlisky ale také nástroje pro jejich vstřikování. Za dobu naší spolupráce se vždy podařilo případné problémy řešit otevřeně, včas a ke spokojenosti zákazníka.

Kateřina Hynková - Head of SCM departement, Siemens, s.r.o.
APAG is more than 10 years in a close collaboration for injection moulded parts like  lenses and housings which are used for complete LED applications mainly in the automotive sector. We are looking back on a trustful und open business relationship which is  based on good quality of tooling and  parts produced and delivered in time. Fortell s.r.o. is for APAG an important supplier for sophisticated plastic parts also in the futur.
Joachim Gemander - CMO/Leiter Vertrieb & Marketing, APAG Elektronik AG
Since we started producing self-warming baby bottles in Denmark in 2008 Fortell s.r.o. has been the exclusive supplier of the very heart of iiamo go: a high precision PP heating cartridge. Fortell also made the injection moulding tools for the cartridge. Inside the heating cartridge you’ll find 2 chambers containing dehydrated salt and water.
When inserted into the baby bottle the heating cartridge warms up milk to the recommended feeding temperature of 37°C in app. 4 minutes without electricity or cords. It’s called “natures little heating miracle”. Fortell is and has been an important partner in developing the right production setup for our unique product, working with great flexibility on a high skill-level and always looking out for ways to improve quality and efficiency even further. We congratulate them to their 20th anniversary, wish them all the best for the future and look forward to a continuing fruitful partnership.
Pernille Østergaard - team iiamo, Iiamo ApS
S firmou fortell s.r.o. jsme začali spolupracovat krátce po jejím vzniku a od té doby se naše spolupráce stále rozvíjí. Jsme výrobcem automobilní elektroniky a dodavatelem do Škoda Auto, VW, AUDI, Seat, BMW, Iveco, Zetor, Westfalia atd. Pro tuto naši výrobu nám fortell zajišťuje výrobu nástrojů a následné dodávky plastových a kovových výlisků dle našich potřeb. Po celou dobu oceňujeme technickou úroveň, operativnost a vstřícnost při řešení našich požadavků a spolupráci na neustálém zvyšování kvality.
Ing. Zbyněk Podhorný, vedoucí nákupu, AEV s.r.o.

VAŠE KONTAKTNÍ OSOBY


OBRAŤTE SE NA NÁS S POPTÁVKOU


Rádi pro Vás připravíme nezávaznou cenovou nabídku na výrobu plastových výrobků včetně výroby vstřikovacích forem. Zašlete nám prosím Vaši poptávku obsahující: 2D výkres a 3D model požadovaného dílu (uložte jako jeden soubor, např. ZIP), specifikaci materiálu, požadované roční množství kusů a příp. další důležité informace. Nabídku pro Vás připravíme v co nejkratším možném termínu.