VÝROBA LISOVACÍCH NÁSTROJŮ


Navrhneme, připravíme 3D konstrukci a vyrobíme nástroje na tváření plechu ve vlastní nástrojárně – postupové střižné nástroje, kombinované, blokové, ohýbací nástroje. Umíme také navrhnout a vyrobit vstřikovací formy na plast. Na těchto formách či nástrojích Vám zhotovíme plastové výrobky z různých druhů plastických hmot a kovové výrobky z oceli, mědi, hliníku, bronzi a mosazi. Všechny výrobní procesy podléhají systému řízení kvality a environmentu.
Maximální možná váha lisovacích nástrojů je v současné době vzhledem k našemu strojnímu vybavení asi 1.000 kg (cca 900 x 400 x 350 mm).
Sehraný tým odborníků s dlouholetou praxí společně s moderním strojním vybavením nástrojárny jsou zárukou vysoké kvality našich lisovacích nástrojů.
Tyto nástroje vyrábíme z kapacitních důvodů pouze pro vlastní lisovnu kovů, ne pro externí zákazníky.

NÁSTROJÁRNA


Pro výrobu vstřikovacích forem a lisovacích nástrojů disponujeme ve vlastní nástrojárně CNC obráběcími centry (5-osé centrum HERMLE C42 U, 3-osá vysokorychlostní obráběcí centra FIDIA HS664, česká obráběcí centra MCFV 1680 a MCV 750A) a elektroerozivními stroji (řezací stroje AgieCharmilles Cut3000, Cut3000s a Agiecut Classic 2S, hloubící stroje Agietron Innovation 2, stroj na hloubení startovacích otvorů Agiedrill). Nástrojárna je dále vybavena strojem pro laserové navařování na obnovu a úpravu funkčních částí forem a nástrojů a dalšími moderními stroji pro výrobu vstřikovacích forem (frézování, broušení, svrtávání a soustružení).

FOTOGALERIE NÁSTROJÁRNY


REFERENCE Z OBLASTI DODÁVEK LISOVACÍCH NÁSTROJŮ


Níže najdete jen malý výběr referencí od zákazníků, pro které dodáváme lisovací nástroje na tváření kovů nebo vstřikovací formy.
Pokud Vás zajímají také další doporučení, podívejte se na více referencí.

S firmou fortell spolupracujeme dlouhodobě, první kontakty a spolupráce začala ještě před výstavbou nového závodu. Jsme výrobcem produktů pro automobilový průmysl a firma fortell nám pro tuto výrobu zajišťuje know-how v podobě výroby vstřikovacích forem. Naše spolupráce začíná fází poptávky, přes zadání, konstrukci, samotnou výrobu až přes vzorkování končí výsledným produktem v podobě zoptimalizované vstřikovací formy, kterou můžeme bezproblémově použít v sériové produkci. Na firmě fortell si ceníme hlavně splňující technickou podporu, řešení a tedy adekvátní výsledek pro naše náročné a složité produkty. Nesmíme zapomenout i na termíny zhotovení a cenovou politiku firmy, tyto kritéria jsou pro nás také vyhovující. Výsledkem naší dlouhodobé spolupráce je tedy jednoznačně technicky složitý produkt, který vždy splňuje stále náročnější požadavky automobilového průmyslu.

Jaromír Mucha - Process Engineering Manager, ITW Powertrain Plastics

Rozhodnutí o spolupráci s firmou fortell, s.r.o. bylo realizováno téměř před 10lety. Prvé kontakty s výrobou forem se uskutečnily v roce 2006. Myslím, že naše rozhodnutí byla správná volba. Následující spolupráce to jenom potvrdila. V konstrukci a výrobě vstřikovacích forem na termoplasty se projevila spolehlivost a profesionálně odvedená práce. Jako bonus hodnotíme aktivní přístup pracovníků firmy při řešení složitých konstrukčních realizací na dílech pro automobilový průmysl. Vlastní realizace projektů je podpořena profesionálním přístupem řídících i výrobních pracovníků. Výroba probíhá v dohodnutých termínech a v nadstandartní kvalitě. Velkou výhodou je možnost realizovat prvé zkoušky forem přímo ve firmě fortell, s.r.o. S firmou fortell, s.r.o se i nadále spolupráce rozvíjí a je pro obě firmy přínosem. Věříme, že i v dalších letech budeme v tomto trendu pokračovat. Jako příklad uvádíme tyto realizace řady technicky náročných forem pro naše zákazníky v automobilovém průmyslu: kryt ovládání víka pro Daimler M270, kryt ovládání víka pro ŠKODA SUPERB, water sensor adapter pro Citröen, Ford, Peugeot, Volvo, kryty pro ŠKODA YETI.

Martin Tuček - vedoucí nových projektů, MSSL ADVANCED POLYMERS s.r.o.
We have since 2004 have a very good cooperation with Fortell S.R.O. , we have cooperate in a advanced project for 3M. Fortell has manufactured high precision moulds for welding shields. Fortell is very easy to work with, they have all the knowledge in moulding business. We are in a few weeks starting a new 2-k project together with them. I can give all recommendations.
Hans Ohlson, Managing Director, Mould Group (SWE)

První společný projekt jsme s firmou Fortell s.r.o. začali realizovat v polovině roku 2013. Jednalo se o plastové komponenty dveřních výplní pro nový model Audi. Chtěl bych ocenit přístup konstrukčního a projektového týmu, kdy vše potřebné bylo připraveno a realizováno s velkou profesionalitou. Firma Fortell s.r.o. dokázala i promptně zareagovat na problém, který se vyskytl při aplikaci textury a celou situaci dát do pořádku během pár týdnů. Vstřikovací formy jsou nyní v produkci přibližně rok a půl bez známek jakýchkoliv problémů žádající optimalizační kroky. Na základě pozitivních výsledků jsme se rozhodli na podzim roku 2014 pokračovat i v dalším projektu. Jedná se opět o skupinu dílů dveřních výplní tentokrát pro automobilku Porsche. Věříme, že i tento projekt bude zdárně realizován tak, jakož i ten předešlí a do budoucna se naskytnou další příležitosti, jak rozšířit probíhající kooperaci.

Ing. Jiří Kachyňa - Tool & Project Engineer, Letoplast s.r.o
During our more than 10 year intensive cooperation, in which we find Fortell one of the most important team-members of our worldwide business network, we have established good results in several high tech projects. These projects involved gears, multiple cavities moulds for automotive, lenses, etc. We expect a growth in the coming years in several bench markets and we will rely on Fortell for our European market.
Henri Gemmeke, Director, Tools & Dies Consultant (NED)
S firmou Fortell s.r.o. spolupracujeme od jejího vzniku. Do firmy jsme přesunuli lisování kovových dílů, které se používají při výrobě dřevěných skládacích metrů. Současně s lisováním jsme se dohodli na konstrukci a výrobě střižných nástrojů pro tyto komponenty. Později se spolupráce začala rozvíjet i v oblasti plastových výlisků. Zde jsme se s firmou Fortell dohodli na vývoji, konstrukci a výrobě vstřikovacích nástrojů jednak pro multifunkční pravítko a zase díly pro výrobu dřevěných skládacích metrů. Jak plastových tak kovových výlisků se za dobu spolupráce vyrobilo desítky milionů kusů. V současné době spolupracujeme na výrobě lisovacích nástrojů, v oblasti měření a vývoji nových dílců. I v dalších letech chceme s firmou Fortell spolupracovat, protože jsme spokojeni s technickou úrovní, kvalitou a termíny dodávek různých komponentů a profesionalitou a vstřícným jednáním pracovníku firmy.
Rostislav Pospíšil, Metrie s.r.o.

VAŠE KONTAKTNÍ OSOBY